fa / en / ar
۱۴ نوع پیامک خدماتی برای کسب وکارها
نویسنده: پشتیبانی  
۲۸ فروردين ۱۳۹۸

امروز ما با یک سوال در مورد ارسال پیام های اس ام اس خدماتی شروع می کنیم ، چه پیام های را از طریق اس ام اس باید ارسال کنیم؟ آیا می توانیم از پیامک پیش فرض استفاده کنیم ؟ اصولا اینگونه سئوالات مواردی هستند که ذهن خیلی از صاحبان کسب و کار را درگیر می نماید که امروز می خواهیم در این مقاله به آن پاسخ دهیم.
اما به طور ساده اگر بخواهیم پیامک های خدماتی را تقسیم بندی کلی نمائیم به چهار دسته تقسیم می شوند:

    پیامک های خوش آمد گویی
    پیامک خدماتی تجاری برای آگاه سازی افراد
    پیامک جهت برقراری تماس تجاری (پیامک حاوی گزینه call to action)
    پیامک برای ارسال به کارکنان خود سازمان

آیا موارد دیگه ای هم وجود دارد ؟ البته که هست، در این مقاله می خواهم در مورد چهار دسته بالا صحبت کنم و 14 نمونه از پیامک های تجاری که می توان استفاده نمود را معرفی می کنم. هر کدام از آن ها را توضیح داده و مثال هایی را ارایه خواهم داد که شما می توانید در بازاریابی از آن ها استفاده نمایید.
اولین پیامک خدماتی چه چیزی می توان باشد؟
1. پیامک خوش آمد گویی

مالکان تمامی کسب و کارهای همیشه باید از پیامک خوش آمد گویی برای کاربران جدید خود استفاده نمایند، دقیقا باید اولین پیامکی باشد که کاربر از سمت سازمان و یا …. عضو شده است دریافت نماید.
این امر کاملا بدیهی و جا افتاده به نظر می رسد، اما بسیاری از کسب و کار ها این گام ساده را نادیده می گیرند.
همیشه به یاد داشته باشید در سامانه پیامک خود، پاسخگوی خودکار تعریف نمائید تا کاربر جدیدی که در سامانه شما ثبت می‌شود بلافاصله پیامک خوش آمدگویی دریافت نماید.
ارسال پیامک خوش آمد گویی شما می خواهید چند مورد را به کاربر خود یادآور شوید در نظر داشته باشید که این نوع پیامک ها را خدماتی می نامند:

    اولا به کاربر یادآورشوید چه شرکت یا سازمانی هستید.
    با آن ها بگویید که چه تعداد پیامک قرار است دریافت نمایید، و اینکه اطلاعات بیشتر را از کجا دریافت نمایند.
    هشدار در مورد اینکه دریافت پیامک ممکن است، بسته به اپراتور تلفن همراه شامل هزینه شود.
    قرار دادن مواردی مثل”لغو ارسال عدد 1” را قرار دهید.

نمونه پیامک خدماتی 1:

از اینکه به جمع کاربران اختصاصی … پیوستید سپاسگذاریم. ماهانه 4 تا 6 پیامک حاوی آفرهای ما برایتان ارسال می شود. آدرس سایت ما ….. است. دریافت این پیامک ممکن است شامل هزینه اپراتور همراه باشد. جهت لغو عبارت Stop را ارسال نمایید.”
به یاد داشته باشید که برای افرادی که لغو را ارسال نموده اند پیامک ارسال ننمائید.
به عنوان مثال برای کاربران vip خود هفته ای یک بار پیامک ارسال نمائید.
پیامکهای حاوی اطلاعات

این پیام ها می تواند شامل اطلاع رسانی و یا اخبار و یا حتی می تواند لینک آموزش نیز باشد.
2. نمونه پیامک یادآوری دوستانه

شما می توانید حتی برای یادآوری بازارچه خیریه و …. به کاربران خود پیامک ارسال نمائید.
3. نمونه پیامک پیامک های مناسبتی

نمونه ای از پیامک مناسبتی : تعطیلات خوبی را برای شما در ایام نو روز خواستاریم.
4.نمونه پیامک هدایای اجتماعی

به عنوان مثال : غذای رایگان در روز جانباز به تمام جانبازان عزیزدر تاریخ 1397/7/07 ارائه می شود.
5.نمونه پیامک نظر سنجی

نمونه ای از پیامک نظر سنجی: بسیار سپاسگذاریم از خرید شما از فروشگاه، آیا می توانیم محصولات خود را به نحو بهتری به شما ارائه دهیم؟چگونه؟
6. نمونه پیامک اطلاعات

به عنوان مثال: آیا می دانید سه شنبه روز کار آفرین می باشد؟ در این دسته پیامک حتما لغو را به عنوان یک گزینه قرار دهید ، این مورد عادت بسیار خوبی است و شما با این کار به کاربر خود امکان انتخاب می دهید.
7. نمونه پیامک مطالب وبلاگ

این یک روش عالی برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات در خصوص کسب و کار شما بدون فروش می باشد و این مورد به شما در خصوص ترافیک سایت نیز کمک بسیار بالایی می نماید.
به یاد داشته باشید حتی می توانید لینک مطالب خود را به صورت پیامک ارسال نمائید تا کاربران شما از مطالب سایت شما استفاده نمایند.
نمونه از پیامک: تبدیل کاربر به مشتری، استراتژی بازاریابی تلفن همراه برای کسب و کار کوچک …. پست وبلاگ را می توانید از طریق این لینک مطالعه بفرمائید: http://iransmspanel.ir
در این پیامک کاربران خود را متوجه آخرین مطلب وبلاگ خود نموده ایم و از طرفی تعداد بازدیدکننده به سایت خود اضافه نموده ایم.
علاوه بر این صدها نوع ارسال دیگر از این دسته وجود دارد به عنوان مثال می توانید از “نقل قول روز”و یا “واقعیت روز” را ارسال نمائید و یا از هر اطلاعات جالب توجه دیگری که افراد را جلب نماید
پیامک های حاوی گزینه تماس (Call to Action)
اگر می خواهید یک ارتباط عالی با مشتریان برقرار نمایید سعی کنید رویکرد نرمی نسبت به فروش داشته باشید. شما می خواهید که مشتریانتان برای خرید اقدام کنند نه این که از کسب و کار شما زده شوند. چند ایده در این رابطه در زیر آمده است.
8. نمونه پیامک پیشنهاد به موقع

در این نوع پیامک شما دقیقا بنا بر شرایط اجتماعی پیشنهاد به موقعی را ارائه می دهید، به عنوان مثال: درست در ایام کریسمس که پس از روز شکر گذاری می توانید پیامک های همانند: یکی دیگر از دکوراسیون کریسمس شکسته؟ همه دکوراسیون کریسمس با 20 تخفیف در آخر این هفته در فروشگاه موجود است.  ”
…و یا برای روز مرد پیامکی از قبیل: برای مردانی که عاشق خانواده خود هستند و بسته کاملی از وسایل باربیکیو برای انواع کباب هدیه ای عالی برای مردان، خرید اینجا
9.نمونه پیامک جمعه سیاه

امروز وقت خود را صرف نشستن نکنید و تمامی هدایای کریسمس خود را به صورت آنلاین سفارش دهید: ده درصد تخفیف تنها در جمعه سیاه
10. نمونه پیامک لطفا با ما تماس بگیرید

گاهی اوقات مشتری باید با شما تماس بگیرد.
به عنوان مثال: برای مقابله با بازنشستگی شما چه باید کرد؟ تماس بگیرید، شماره تماس ********021 بهترین برنامه ریزی برای بازنشستگی شما انجام شود.
11.نمونه پیامک هم اکنون سفارش دهید

به عنوان مثال برای یک روز تعطیل پیامک هایی همانند تخفیف بعد از 2:00 بعد از ظهر از زمین گلف با 10 درصد تخفیف استفاده نمائید.
شما می توانید از صد ها پیامکی که در این راستا هستند استفاده نمائید و به یاد داشته باشد که حتما شماره تماس در پیامک خود قرار دهید، شما می توانید جهت استفاده از پیامک های خدماتی اینگونه پیامک ها برای سوپرایز کارکنان خود استفاده نمائید و در روز تعطیل از این دسته پیامک ها ارسال نمائید.
12.نمونه پیامک برنامه ریزی ها

ارسال برنامه هفته آینده به کارکنان خود به صورت پیامک
13.نمونه پیامک اطلاعات مهم

جهت وارد شدن به محیط امنیتی نیاز است که یک کد امینتی برای باز شدن ارسال شود و بهتر است که این کار از طریق تماس تلفنی این مورد انجام شود . لازم بذکر است که بسیاری از تلفن های هوشمند پیامک را به صورت اعلان نمایش می دهد بدون اینکه شما وارد تلفن همراه شوید، پس پیامک 100% امن نمی باشد.
14.نمونه پیامک اطلاعات محصول

در این نوع پیامک شما می توانید اطلاعات کاملی از محصولات خود را به کاربران خود پیامک نمائید و این در مورد محصولات جدید نیز صادق می باشد،
همانطور که مطالعه فرمودید راه های بسیار زیادی برای استفاده از پیامک های خدماتی وجود دارد و شما می توانید از این راه ها استفاده نمائید.

نظرات کاربران
نظری ارسال نشده است.
امکان ارسال نظر برای این پست موجود نیست.

بازگشت به بالا

توجه! قابليت جاوا اسکريپت مرورگر شما غير فعال مي باشد!
در بيشتر بخش هاي سايت از قابليت جاوا اسکريپت استفاده شده و غير فعال بودن آن به منزله عدم نمايش و کارکرد درست قسمت هاي مذکور خواهد بود! تيم فني هيچ گونه مسئوليتي در اين زمينه ندارد